15 Najlepsze aplikacje edukacyjne dla dzieci

Edukacyjne aplikacje do nauki dla dzieci stały się bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Ponieważ doświadczamy tak zwanej "nowej normalności", która wymaga społecznego dystansu, aby uniknąć zarażenia wirusem Covid-19, dzieci nie mogą uczęszczać do zwykłych, murowanych szkół.

Aby upewnić się, że nie zalegają na studiach z powodu pandemii, która nie wykazuje oznak słabnięcia, choć jesteśmy teraz w 2021 roku, to najwyższy czas, że rodzice zapewniają najlepszą edukacyjną i edukacyjną aplikację dla dzieci.

Ponadto, jeśli jesteś home-schooling swoje dzieci, te najlepsze aplikacje edukacyjne mogą z pewnością zapewnić istotne zasoby.

Powody, dla których warto używać aplikacji edukacyjnych

Istnieje kilka powodów, dla których warto używać aplikacji edukacyjnych dla dzieci. Napiszę tutaj kilka największych zalet, które mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji.

  • Twoje dzieci mogą nauczyć się o technologii telefonu komórkowego do pewnego stopnia za pomocą aplikacji edukacyjnych i edukacyjnych.
  • Aplikacje te są przyjazne dla użytkownika i łączą rozrywkę z edukacją, co sprawia, że nauka jest łatwiejsza i szybsza.
  • Niektóre aplikacje edukacyjne i do nauki są bezpłatne, co oznacza, że nie musisz wydawać pieniędzy z własnej kieszeni.
  • Istnieją również aplikacje, które mogą pomóc Twoim dzieciom w nauce języka obcego.
  • Obecnie, aplikacje edukacyjne i edukacyjne są dostępne dla dzieci w każdym wieku - od dwóch lat do 18 lat.

15 najlepszych aplikacji edukacyjnych i do nauki

Mając tak wiele zalet i możliwości uniknięcia pandemii Covid-19, jestem pewien, że bylibyście zainteresowani zapewnieniem takich aplikacji edukacyjnych dla swoich dzieci. Jeśli tak jest, to czytajcie dalej, bo będę pisać o 15 najlepszych edukacyjnych aplikacjach do nauki dla dzieci.

ABCmouse Early Learning Academy

Aplikacja ABCmouse oferuje darmowy jeden miesiąc nauki. Jest idealna dla dzieci w wieku od dwóch do ośmiu lat. Później, trzeba zapisać się do aplikacji na zaledwie 9,95 dolarów za miesiąc. Ta aplikacja zawiera wiele lekcji, że dzieci mogą uczyć się poprzez zagadki. Aplikacja zawiera quizy i gry edukacyjne i czytania na tematy takie jak sztuka, muzyka, nauka i matematyka, wśród innych przedmiotów.

Duolingo

Dla starszych dzieci lub tych, którzy chcą opanować język obcy, spróbuj Duolingo. Jest to darmowa aplikacja, którą można pobrać na smartfony z systemem Android oraz iPhone'y. Duolingo zapewnia darmowe lekcje języka obcego do nauki hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, portugalskiego, holenderskiego, japońskiego, arabskiego, czeskiego, walijskiego, duńskiego i greckiego. Twoje dziecko może również uzyskać natychmiastowe oceny poprzez przechodzenie wbudowanych testów w tej aplikacji.

Gry matematyczne

Gry matematyczne to aplikacja, która składa się z około 21 różnych interaktywnych zysków matematycznych. Ta aplikacja jest przydatna dla dzieci mających trudności z liczbami. Te gry są oparte na prostych dodawania, odejmowania i różnych formuł matematycznych, które dzieci znajdą łatwe do nauczenia. Mają również lekcję na temat tego, jak szybko nauczyć się tabel.

GoNoodle

GoNoodle to aplikacja, która zapewnia lekcje sprawności fizycznej dla Twoich dzieci. Ponieważ dzieci są znudzone grami wewnętrznymi i oglądaniem telewizji, GoNoodle jest idealną aplikacją, która pomoże im utrzymać formę. Aplikacja zawiera również narzędzia edukacyjne i dba o dobre samopoczucie psychiczne Twojego dziecka poprzez różne zasoby.

Bamboo

Bamboo bardzo dobrze współpracuje z Alexą. Oznacza to, że jeśli masz w domu urządzenie Alexa, wystarczy, że Ty lub Twoje dziecko wydacie mu polecenie, aby rozpocząć naukę Bamboo. Ta aplikacja zapewnia lekcje od nauki i matematyki po historię, geografię, język angielski i wiele innych przedmiotów. Jest to najwyżej oceniana aplikacja i jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników Alexy.

Funbrain. Jr

Funbrain.com jest dokładnie tym, co mówi jego nazwa. Wykorzystuje zabawę i gry, aby rozwijać umiejętności dziecka. Mogą one grać w gry z innymi graczami online i wygrywać cyfrowe naklejki i odznaki do wyświetlania na swoich profilach. Posiada również zasób opowiadań, który może zainteresować również rodziców. W ich bibliotece online znajdują się książki z opowiadaniami zarówno dla rodziców jak i dla dzieci.

Zoom

Teraz możesz się zastanawiać, co Zoom ma wspólnego z edukacją i aplikacjami do nauki. W rzeczywistości bardzo dużo. Dzieje się tak, ponieważ istnieją niezliczone kursy online, do których Twoje dzieci mogą mieć dostęp za darmo za pośrednictwem Udemy i innych portali e-learningowych. Jednak, aby uzyskać dostęp do tych lekcji, Twoje dziecko będzie zdecydowanie wymagać Zoom. Wielu pedagogów-ochotników prowadzi również bezpłatne zajęcia online na Zoom. Być może również szkoła Twojego dziecka organizuje zajęcia przez Zoom.

New American History

New American History jest przeznaczona dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Przygotowuje ona Twoje dzieci do różnych przedmiotów, takich jak historia i geografia, które znajdują się w programie nauczania nauk społecznych w Ameryce. Mają różne zasoby, takie jak gry i łamigłówki, quizy i bibliotekę online, które sprawiają, że nauka historii Ameryki staje się pełnym zabawy doświadczeniem.

HippoCampus

HippoCampus zawiera prawie 3,500 filmów na temat 14 różnych przedmiotów w programach nauczania szkół średnich. Twoje dziecko może znaleźć lekcje matematyki, nauk ścisłych, fizyki, chemii, biologii, historii, religii, geografii i wiele innych w tej aplikacji. Jest to również darmowa aplikacja i jedna z najbardziej popularnych. Może ona bardzo dobrze uzupełnić Twoje wysiłki związane z nauczaniem domowym.

123 Homeschool 4 Me

Jeśli jesteś rodzicem, który uczy swoje dzieci w domu z powodu pandemii, to 123 Homeschool 4 Me jest zasobem, który po prostu musisz mieć. Ta aplikacja zawiera arkusze do pobrania i zasoby dla rodziców. Możesz pobrać te arkusze, aby uczyć swoje dzieci. Ma lekcje dla dzieci od przedszkola do klasy 4.

Beanstalk

Właściwie Beanstalk jest płatną aplikacją. Jednak Beanstalk oferuje bezpłatne pobieranie i używanie podczas nowej normy. Ta aplikacja jest najlepsza dla przedszkolaków. Zawiera lekcje, które są odpowiednie dla dzieci w wieku od półtora roku do sześciu lat. Wszystkie te lekcje są tworzone przez wyszkolonych i doświadczonych członków wydziału z różnych szkół.

Accessibyte

Accessibyte jest kolejną płatną aplikacją. Oferuje jednak możliwość pobierania i korzystania z niej za darmo, aby dzieci nie miały zaległości w szkole i ogólnej nauce. Możesz korzystać z tej aplikacji za darmo tylko przez ograniczony czas. Accessibyte oferuje nagrane lekcje prowadzone przez zdalnych korepetytorów oraz gry i quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Zanim jednak pobierzesz aplikację, sprawdź, czy darmowa oferta jest nadal aktualna. Jeśli nie, możesz zdecydować się na płatną wersję, która kosztuje 9,99$ miesięcznie.

Belouga

Belouga jest bardzo wszechstronną aplikacją. To dlatego, że jest przeznaczona dla dzieci i nastolatków. Bez względu na wiek dziecka, ta niesamowita aplikacja posiada ogromny zbiór zasobów edukacyjnych zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którzy uczą swoje dzieci w domu. W rzeczywistości możesz uczyć swoje dziecko zaawansowanych przedmiotów tak, aby dogoniło swoich rówieśników w innych częściach świata, gdzie szkoły już się rozpoczęły i lata akademickie funkcjonują normalnie.

BrainPOP

BrainPOP oferuje dwa rodzaje programów nauczania. Jeden z nich przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym od roku do trzech lat. Drugi jest przeznaczony dla uczniów w wieku K-12. Ten dla przedszkolaków nazywa się BrainPOP Jr. W obu tych aplikacjach znajdziesz wiele zasobów i materiałów edukacyjnych z różnych przedmiotów, od języka angielskiego, gramatyki i nauk społecznych po matematykę, nauki ścisłe i zdrowie oraz sprawność fizyczną. Ta aplikacja jest również idealna dla rodziców uczących swoje dzieci w domu.

Disney. BYJU

Disney. BYJU to aplikacja edukacyjna z Indii, ale opracowana we współpracy z amerykańskim gigantem rozrywki Walt Disney Co. Ta aplikacja ma wiele zasobów edukacyjnych i edukacyjnych w języku angielskim, które są odpowiednie dla studentów. Ich kursy są dla wszystkich - od przedszkolaków do uczniów szkół średnich. Współpraca z Disneyem oznacza, że możesz znaleźć lekcje, które zawierają ich popularne kreskówki, dzięki czemu nauka staje się zabawna i łatwa.

Podsumowując

Powyższe 15 aplikacji są najlepsze w swojej kategorii edukacji i nauki. Większość z tych aplikacji jest darmowa, ale niektóre są dostępne na bardzo przystępnych abonamentach. Sugeruję, abyś przeczytał informacje o tych aplikacjach przed ich pobraniem. To może dać Ci dokładny pomysł, jaki rodzaj edukacji i nauki będą miały Twoje dzieci.

Zobacz również