Zasobny pakiet roboczy dla zaproszenia H2020: zmieniająca się kriosfera: niepewność, zagrożenia i możliwości

Zmiany środowiskowe dotykają całej planety. Nie ma takiej dziedziny życia, która nie doświadczałaby w jakiś sposób skutków zmian w środowisku. W szczególności topniejące lodowce są szczególnie wrażliwe na zmiany klimatyczne, które mogą w przyszłości w znacznym stopniu przyczynić się do zmian poziomu mórz. Ekosystem znajduje się pod presją z powodu globalnego ocieplenia, a problem ten nie wydaje się być coraz lepszy pomimo podejmowanych działań.

Firmy i przemysł nie pomagają. Substancje chemiczne, które są uwalniane do atmosfery każdego dnia, spaliny i gazy tylko zwiększają problem. I choć istnieją innowacyjne sposoby promowania przyjaznego dla środowiska systemu dla dużych zakładów przemysłowych, podejmowane działania nie wydają się wystarczające.

W ramach programu finansowego Horyzont 2020, Unia Europejska ogłosiła projekt Changing Cryosphere: Uncertainties, Risks, and Opportunities call to action, którego celem jest zminimalizowanie szkód wyrządzonych środowisku naturalnemu we współpracy z różnymi sektorami, aby zająć się problemem pod wieloma różnymi kątami.

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości, jako aktywny partner projektów unijnych, jest w stanie zapewnić wiedzę, która pomoże promować i wspierać to wezwanie. W szczególności, IED proponuje pakiet roboczy, który może być dodany do wniosku stworzonego specjalnie w celu odpowiedzi na to konkretne zaproszenie.

Celem pakietu roboczego jest promowanie przyjaznego dla środowiska ekosystemu startupów poprzez prowadzenie badań nad łagodnym wzrostem gospodarczym.

Rosnąca scena startupów odgrywa rolę w rozwoju firm technologicznych zajmujących się wpływem na środowisko poprzez wzrost liczby doświadczonych przedsiębiorców, którzy mają tło i temperament potrzebne do pomyślnego uruchomienia nowego przedsięwzięcia. Celem jest współpraca i łączenie startupów, inkubatorów, akceleratorów, sektora publicznego i prywatnego.

Istnieje wyraźna potrzeba wdrożenia wszystkich odpowiednich środków ze względu na ryzyko pustynnienia. Jednocześnie będziemy badać skutki ekonomiczne zjawiska podnoszenia się poziomu morza na obszarach przybrzeżnych i zaproponujemy zestaw narzędzi politycznych.

Stworzenie centralnego hubu mającego na celu edukowanie, inspirowanie i przygotowywanie społeczności startupowych do funkcjonowania w ekosystemie przyjaznym środowisku. Chociaż kapitał jest katalizatorem wzrostu, zrównoważony ekosystem startupów wymaga czegoś więcej niż tylko zainteresowania inwestorów. Duże przedsiębiorstwa mogą odegrać kluczową rolę w pielęgnowaniu ekosystemu startupów poprzez partnerstwo w rozwoju produktu i finansowanie programów mentorskich. Współpraca pomiędzy uniwersytetami i agencjami rządowymi może zapewnić rozwijającym się startupom przewagę konkurencyjną.

Ekosystem będzie opierał się na;

  • sieci innowacji, na którą składają się współpracujące ze sobą duże przedsiębiorstwa, instytucje akademickie i startupy.
  • sprzyjające rozwojowi otoczenie biznesowe, które pomaga przedsiębiorcom szybko i łatwo założyć, prowadzić i zamknąć startup, a także zapewnia zachęty podatkowe mające na celu przyspieszenie rozwoju startupów
  • odpowiednie talenty, na które składają się wysoko wykształcone i konkurencyjne cenowo talenty o specjalistycznych umiejętnościach, które są dostosowane do aktualnych potrzeb rynku.
  • zrównoważone finansowanie, czyli stały dostęp do kapitału, który umożliwia startupom rozwój i sukces w długim okresie.

IED może podzielić się swoją wiedzą i stworzyć pakiet roboczy, który będzie idealnie pasował do wniosku w ramach programu Horyzont 2020. Jeśli jesteś zainteresowany dodaniem naszego pakietu roboczego do swojej propozycji, skontaktuj się z nami już dziś i dodaj nas do swojego konsorcjum. Nasze doświadczenie w dziedzinie projektów unijnych i zarządzania projektami czyni nas ekspertem i wiarygodnym partnerem do współpracy przy każdym rodzaju projektu unijnego.

Zobacz również