Jak sprawić, by dom stał się lepszym miejscem do pracy zdalnej: 10 rzeczy do rozważenia

Pandemia koronawirusa zatrzymała świat i zmusiła wszystkich do ukrywania się. Jeśli chodzi o większą część klasy pracującej, pandemia dobrze się spisała, zmieniając normę pracy.

Z regularnych dojazdów do pracy wszyscy utknęli we własnych domach - nie z wyboru, ale po to, by spłaszczyć krzywą zachorowań. W tej chwili nie ma skutecznego sposobu na uniknięcie koronawirusów, ale trzeba przestrzegać zasad kwarantanny, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim z grupy wysokiego ryzyka.

Choć dla większości z nas jest to spełnienie marzeń, praca w domu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z najbardziej prawdopodobnych problemów jest oddzielenie aspektu "pracy" od domu. To trochę skomplikowane, aby uczynić swój dom miejscem sprzyjającym "prawdziwej" pracy, ponieważ łatwo jest ulec mentalności Netflixa i chillu - ale hej, to jest możliwe!

Dziś omówimy kilka wskazówek, które mogą pomóc przekształcić Twój dom w wysoce produktywne (a jednocześnie wygodne) miejsce pracy.

Stwórz prawdziwe domowe biuro

Jak już pewnie się domyślasz, złotą zasadą WFH jest posiadanie wyznaczonego miejsca pracy w domu. Oprzyj się pokusie, aby sypialnia stała się Twoim biurem. Jeśli nie masz jeszcze domowego biura, zorganizuj w swoim domu legalną przestrzeń biurową.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przekształcenie przestronnego pokoju gościnnego, czy zmaksymalizowanie ciasnej przestrzeni pod schodami, uczyń to miejsce świętym dla pracy biurowej. Tak długo, jak jest to ciche miejsce z dala od ruchu ulicznego, jest to idealna prowizoryczna (lub ewentualnie stała) strefa pracy.

Stworzenie prawdziwej przestrzeni biurowej podświadomie przygotowuje Twój umysł do pracy i nastawia Cię na produktywność.

Zachowaj bezpieczeństwo i pewność podczas pracy

Wszyscy zgadzamy się, że praca w domu ma ogromne zalety, ale jedną z rzeczy, których nie chcemy, jest martwienie się o bezpieczeństwo i prywatność naszego połączenia, dlatego mądrze jest używać VPN dla wszystkich urządzeń. VPN zapewnia bezpieczne połączenie między naszym laptopem a serwerem w Internecie. Dzięki temu nikt nie może zobaczyć żadnych wiadomości lub danych, do których uzyskujemy dostęp za pośrednictwem połączenia.

Dodaj akcesoria do domu

Jak sprawić, by zwykły pokój nabrał biurowego charakteru? Odpowiedzią są dodatki do wnętrz. Eksperci są zgodni, że poniższe poprawki mogą sprawić, że każde pomieszczenie stanie się profesjonalne i gotowe do pracy:

Oświetlenie

Aby nadać pomieszczeniu biurowy charakter, zainwestuj w surowe oświetlenie. Biura są znane z celowo jasnych, świecących (często płonących) jarzeniówek. Zaskakująco, bogate oświetlenie ułatwia pracę i przyczynia się do wzrostu wydajności.

Zmaksymalizuj naturalne światło tak, jak to tylko możliwe. W słabo oświetlonych miejscach uzupełnij oświetlenie miejsca pracy odpowiednio dobranymi oprawami żarowymi, aby wspomóc wzrok.

Sztuka na ścianie

Wiszące dzieła sztuki lub ramki na zdjęcia również stanowią dobry dodatek do biura. Te gustowne detale sztuki przydadzą się w Twoim domowym biurze, niezależnie od tego, czy jesteś fanem sztuki, czy nie. Nie możesz się pomylić z minimalistycznymi, monotonnymi abstrakcyjnymi ramkami; podobnie, nikt nie będzie cię osądzał, jeśli wolisz odważnie kolorowy kawałek oświadczenia dla twojego sanctum.

Rośliny

Postaw na zieleń - w każdym razie na tę drugą, "zieloną". Jeśli nie jesteś pewien, czym udekorować swoją przestrzeń biurową, spróbuj roślin. Nie tylko rozjaśnią nudną przestrzeń - NASA twierdzi, że również filtrują toksyny z powietrza i znacznie poprawiają jakość powietrza, którym oddychasz. Dodatkowo, sprawiają, że jesteś szczęśliwy.

Niektóre z 9 roślin NASA filtrujących powietrze to m.in. wężownik, pająk, paproć bostońska, dracena i fikus.

Zorganizuj swoje biuro tak, aby było wydajne

Niezależnie od tego, jakie akcesoria domowe zdecydujesz się umieścić w swoim biurze, upewnij się, że będą one sprzyjać produktywności, a nie rozpraszać.

Ubierz się jak dorosły, kiedy pracujesz w domu.

Aby zwiększyć swoją produktywność podczas pracy w domu, ubieraj się tak, jakbyś rzeczywiście szedł do biura. Niezależnie od tego, czy zbliża się spotkanie Zoom, czy nie, przyjdź do swojego domowego biura w odpowiednim stroju korporacyjnym. Albo przynajmniej upewnij się, że wyglądasz przyzwoicie od góry do dołu, aby uniknąć żenujących wpadek przy rozmowach wideo.

Zrób zakupy online, aby wyglądać świetnie podczas spotkań biznesowych online

Nadal wolno robić zakupy online podczas pracy w domu, więc dlaczego nie skorzystać z niego? Spróbuj zrobić zakupy online, więc sprawdź swoje ulubione strony internetowe marek.

Zainwestuj w funkcjonalne meble

  • Krzesło biurowe. Ponieważ prawdopodobnie czeka nas kilka tygodni lub miesięcy izolacji i kwarantanny, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, dlaczego nie zainwestować w funkcjonalne, zwiększające produktywność meble, takie jak na przykład wysokiej jakości krzesło biurowe.

Jeśli przynosisz pracę za biurkiem do domu, są szanse, że twoje plecy będą dobrze obijały się od 9 do 5 (lub niezależnie od godzin pracy). Freelancerzy polecają fotele gamingowe, ponieważ zapewniają one dobrą równowagę między wygodą a funkcjonalnością. Duże, wygodne krzesła obrotowe również spełniają swoją rolę.

  • Stół stojący. Jeśli chcesz więcej "akcji", ergonomiczny stół do pracy na stojąco jest również odpowiednią inwestycją. Sprawdź tylko, czy wysokość stołu jest odpowiednia dla Twojego wzrostu, aby zapewnić idealną postawę podczas pracy.
  • Lekki sprzęt do ćwiczeń. Jak to się mówi, siedzenie to nowe palenie, więc dlaczego nie dodać do swojego domowego biura kilku lekkich urządzeń do ćwiczeń?

Wyeksponuj misję swojej firmy

Podczas projektowania domowego biura warto również uwzględnić w projekcie misję i wizję firmy. Niezależnie od tego, czy jest to integracja kolorów Twojej marki z domowym biurem, czy dosłowne powieszenie oprawionego oświadczenia o wizji na ścianie, włączenie niektórych elementów Twojej misji i wizji firmy do projektu.

Zorganizuj swoje biuro

Od koordynacji kolorystycznej materiałów biurowych po inwestowanie w dziwaczne rozwiązania w zakresie przechowywania, upewnienie się, że Twoje biuro jest zorganizowane pomoże Ci myśleć jaśniej.

Kilka wskazówek, jak utrzymać porządek w miejscu pracy:

  • Kup pasujące do siebie materiały biurowe
  • Używaj funkcjonalnych mebli do przechowywania
  • Wyznacz obszary swojego "biura" za pomocą dywaników
  • Użyj rzeczywistych przegródek, aby uporządkować swoją przestrzeń

Ogranicz do minimum elementy rozpraszające uwagę

Niezależnie od tego, czy są to rzeczy, zwierzęta, czy ludzie, ogranicz do minimum czynniki rozpraszające. Albo jeszcze lepiej, upewnij się, że w Twoim miejscu pracy nie ma żadnych rozpraszaczy. Nie stawiaj w biurze telewizora. Postaw znak "nie przeszkadzać" lub zamknij drzwi na klucz, gdy jesteś na spotkaniu.

Utrzymuj porządek w swoim miejscu pracy

Nie pozwól, aby rzeczy się gromadziły. Sumiennie sprzątaj swoje otoczenie. Regularnie wyrzucaj śmieci i nie trzymaj w miejscu pracy rzeczy niezwiązanych z biurem. Utrzymuj swoje biuro w nieskazitelnym stanie przez cały czas.

Wspaniałe domowe biuro jest łatwe do zorganizowania

Teraz, gdy praca zdalna stała się normą, fundamentalne znaczenie ma zorganizowanie miejsca pracy, które daje radość, a jednocześnie zachęca do systematycznej pracy. Mamy nadzieję, że te 10 wskazówek pomoże Ci stworzyć produktywne, ale i wygodne miejsce pracy, które z dumą będziesz mógł nazywać swoim własnym!


Autor BIO:

Mariam Simmons jest trendsetterką w Alpine Swiss i entuzjastką mody biznesowej z zamiłowaniem do pisania. Uwielbia podróżować do najlepszych stylowych miejsc na świecie i czerpie inspirację do tworzenia pomocnych poradników na temat mody biznesowej i stylu życia.

Zobacz również