Umiejętności miękkie. Miejsce pracy nowej ery.

Współczesne miejsce pracy ma charakter interpersonalny. Oznacza to, że umiejętności takie jak słuchanie, współpraca z innymi, prezentowanie pomysłów i komunikowanie się z członkami zespołu są wysoko cenione w nowoczesnym miejscu pracy. Klienci również wymagają umiejętności miękkich. Współczesny rynek może zapewnić klientom setki możliwości wyboru i dużą różnorodność cen wszystkich produktów. Jednak powodem, który w większości przypadków wpływa na wybór firmy, jest świadczona przez nią usługa. Obsługa klienta wymaga tzw. twardych umiejętności (umiejętności technicznych związanych z samą pracą), ale także pewnych umiejętności miękkich, które sprawią, że te twarde staną się wartościowe.

Rozwój umiejętności miękkich nie jest czymś, co tworzy się poprzez doświadczenie, które zdobywa się w życiu zawodowym.

Wiele firm zaczęło organizować szkolenia dla swoich pracowników, aby rozwijać ich umiejętności miękkie w celu lepszej współpracy i tworzenia lepszego środowiska. Są jednak zawody, które nie zapewniają ludziom tego rodzaju szkoleń i wolnego czasu. Są to zawody typu "niebieski/różowy kołnierzyk". Ci pracownicy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy i czasu, aby uczestniczyć w szkoleniach, ale jednocześnie rynek pracy tego wymaga.

Wzięliśmy pod uwagę wszystkie te parametry i przeprowadziliśmy analizę potrzeb na poziomie krajowym, aby zrozumieć potrzeby każdego zawodu i wymagane umiejętności miękkie dla każdego z nich. Wybraliśmy 20 najbardziej popularnych zawodów w Grecji i poprzez spotkania grupy fokusowej, kwestionariusze online i spotkania bezpośrednie, stworzyliśmy raport krajowy. To działanie stanowi pierwszy produkt intelektualny europejskiego projektu "Move Up - Boosting the Social Skills of Adults for Better Employment and Success at Work". Wszystkie kraje partnerskie wdrożyły raport krajowy, w którym przeanalizowały dane dotyczące każdego kraju.

Raporty krajowe można znaleźć tutaj!

Następnym krokiem jest Platforma Online.

Platforma zaimplementowana na potrzeby tych, którzy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy lub czasu na szkolenia, ale chcą dalej rozwijać swoje umiejętności miękkie. Platforma bezpłatna, dla każdego i dostępna wszędzie!

Bądźcie na bieżąco z kolejnymi wiadomościami!!!

Zobacz również