Promocja dziedzictwa kulturowego i zwiększenie szans na zatrudnienie

Projekt HOSTVET-"POPRAWA ZARZĄDZANIA LOKALNYMI ORGANIZACJAMI HOSTING VET W SEKTORZE TURYSTYCZNYM" jest projektem, który koncentruje się na sektorze turystycznym, w szczególności na Sardynii, Włochy. Partnerstwo utworzyło blog "NEWS FROM EUROPE", gdzie dzielą się informacjami na temat działań w ramach projektu. Niektórzy partnerzy opublikowali informacje dotyczące znaczenia turystyki, dziedzictwa kulturowego i zatrudnienia, inni podzielili się informacjami dotyczącymi ich udziału w innych projektach, a koordynator projektu poinformował o Sardynii i dziedzictwie kulturowym wyspy. Poniżej można znaleźć streszczenia artykułów opublikowanych na blogu.

Dziedzictwo kulturowe na przestrzeni wieków

Na przestrzeni wieków wyspa była zamieszkiwana przez różne cywilizacje, które pozostawiły na niej różne ślady swojej obecności. Nuragowie, Fenicjanie, Rzymianie czy Bizantyjczycy, te i inne ludy wpłynęły na kształt wyspy. Według ISTAT, włoskiego Narodowego Instytutu Statystyki, Sardynia jest regionem Włoch o największej liczbie stanowisk archeologicznych i parków w kraju². Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów sardyńskiego krajobrazu archeologicznego są nuragi, megalityczne budowle wzniesione pomiędzy 1900 a 730 rokiem p.n.e. Budowle te zostały wzniesione przez Nuragiów, endemiczną cywilizację, która zamieszkiwała tylko wyspę Sardynię i nie występowała w żadnej innej części świata. Wspaniała okazja do promowania dziedzictwa kulturowego.

Streszczenie z TIA Formazione-Italy

Turystyka jest jednym z najważniejszych sektorów w kraju, ponieważ jest odzwierciedleniem cech charakterystycznych miasta, jego historii, mieszkańców, kultury, żywności. Niestety, w niektórych krajach europejskich, sektor ten charakteryzuje się wysokim poziomem bezrobocia. Na przykład, w przypadku Hiszpanii, stopa bezrobocia wzrosła z 2018 na 2019 rok.

Streszczenie z MAD for Europe-Hiszpania

Zrozumienie i identyfikacja kwestii międzykulturowych są jednym z najbardziej palących aspektów mobilności, ponieważ mogą one stanowić bariery dla uczestników i profesjonalistów pracujących nad projektami mobilności. Pomimo tego, że jest to aspekt obecny we wszystkich fazach mobilności, istnieją dwa kluczowe momenty - przed mobilnością i podczas mobilności;

Streszczenie z Proandi-Portugalia

Umiejętności organizacyjne i zarządzanie czasem w połączeniu z wielozadaniowością to bardzo przydatne umiejętności dla osób pracujących w sektorze turystyki i dziedzictwa kulturowego. Ponadto, uczciwość zawodowa, pozytywne podejście i praca zespołowa to jedne z najważniejszych umiejętności miękkich niezbędnych do kariery w tej dziedzinie. Poufność jest również niezbędna, ponieważ pracownik może być zmuszony do zarządzania poufnymi sprawami zarówno korporacyjnymi, jak i dotyczącymi klientów.

Streszczenie z IED-Grecja

Dwie brukselskie szkoły, zaangażowane w projekt ENNE, którego belgijskim koordynatorem jest Belerasm, zostały zaproszone do Parlamentu UE w celu wsparcia belgijskiej młodzieży, która była zaangażowana w projekt RAYSE. Projekt RAYSE (https://rayseproject.eu) miał na celu wybór ambasadora młodzieżowego dla aktywnych obywateli migrantów w drugim pokoleniu. Ayoub Boulayoun, uczeń szkoły (Athénée Royal du Sippelberg) zaangażowanej w projekt ENNE, był dumny, że mógł podzielić się tą chwilą ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi.

Streszczenie z Belerasm-Belgia

Aby być na bieżąco z postępami i działaniami projektu oraz przeglądać oryginalne artykuły, możesz odwiedzić nas tutaj: https://hostvetproject.wordpress.com/

Zobacz również