Czy mogę uzyskać dofinansowanie z UE dla mojego pomysłu na badania?

Wystarczy mały bodziec, aby narodził się pomysł. Coś pozornie nieistotnego może zapoczątkować cały ciąg pomysłów i starań, by stworzyć coś niesamowitego: tak było i tak będzie przez kolejne lata.

Naukowcy potrzebują tylko kilku sekund, aby wpaść na ten wyjątkowy pomysł, który może ich wprowadzić w lata badań i pracy, aż osiągną upragniony rezultat.

Naukowe idee mogą zmienić świat i potrzeba dużo czasu, aby przekształciły się w namacalne rezultaty. Naukowcy starają się, w miarę swoich możliwości, prowadzić swoje badania bez przerwy, dążąc do jak najszybszego osiągnięcia celu, przy użyciu środków, którymi dysponują.

Badania naukowe to przemysł kapitałochłonny, a uzyskanie finansowania jest wymagającym procesem. Jest tak wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę, a ten artykuł pomoże Ci to zrobić.

Czy mogę uzyskać finansowanie dla mojego pomysłu?

Czy pomysł jest wystarczająco dobry? Czy jest on w stanie zapewnić rozwiązanie aktualnego problemu? Czy zdobędzie wystarczające fundusze, aby go zrealizować? Te pytania zawsze pojawiają się w głowach aspirujących naukowców. I większość czasów, problem polega na tym, że nie wiedzą, gdzie można uzyskać fundusze, których potrzebują do swoich badań.

Teraz trochę badań online ujawni złotą okazję dla każdego badacza. Programy UE. A w szczególności programy UE stworzone specjalnie w celu finansowania pomysłów badawczych mających na celu rozwiązywanie bieżących problemów i mających wpływ na społeczeństwa europejskie. Jest to główna kwestia w agendzie UE i dlatego przeznacza ona duże budżety na wspieranie organizacji badawczych i młodych naukowców.

Finansowanie można znaleźć na wiele różnych sposobów i z wielu różnych źródeł. Granica, jeśli chodzi o możliwości, jest bardzo mała. Jednak to, czego Ty, jako naukowiec, będziesz chciał szukać, to godne zaufania i skuteczne finansowanie. W większości przypadków, oczywiście, polityki finansowania UE są najbardziej wydajne. Duże ramy finansowania, takie jak Horyzont 2020 czy ERC, to jedne z najsilniejszych programów w Europie. Są one w stanie wspierać naukowców w ich badaniach, zapewniając im potrzebny kapitał.

Aby uzyskać finansowanie dla swojego pomysłu, nie trzeba być naukowcem, a pomysł nie musi się kręcić wokół sektora naukowego. Nie tylko naukowcy mają niesamowite pomysły badawcze, które czekają na realizację. Pomysł badawczy może być innowacyjny i stanowić wielką różnicę w każdym sektorze. Wspaniałe pomysły badawcze mogą dotyczyć przedsiębiorstw, kultury, społeczeństwa i wszystkiego innego, co może mieć wpływ na życie, jakie znamy.

Zdobywanie funduszy unijnych na badania naukowe

Jeśli planujesz sfinansować swój pomysł w ramach programów europejskich, musisz zapoznać się z mnogością dostępnych programów unijnych. Każdego roku realizowanych jest wiele projektów europejskich. Jednak tylko nieliczne z nich będą w stanie zaspokoić potrzeby Twojego pomysłu.

Jednocześnie istnieją pewne kryteria kwalifikowalności, które musisz spełnić, aby móc ubiegać się o środki unijne. Najważniejszym z tych kryteriów jest konsorcjum partnerów, którzy będą częścią Twojego programu badawczego.

Konsorcjum partnerów jest niezbędne, a samo konsorcjum musi być w stanie objąć część badań w oparciu o swoją fachową wiedzę. Nie można realizować programu badawczego dotyczącego edukacji bez nauczycieli. Nie można realizować projektu badawczego w dziedzinie medycyny bez lekarzy. Nie można realizować programu badawczego dotyczącego przedsiębiorczości bez udziału partnera będącego ekspertem w dziedzinie przedsiębiorczości.

Jeśli nigdy wcześniej nie składałeś wniosku do programu UE i jeśli nie wiedziałeś o tych programach, jest całkowicie uzasadnione, aby założyć, że możesz nie wiedzieć dokładnie, jak możesz złożyć wniosek i jak możesz znaleźć partnerów. Jednocześnie, jeśli masz doświadczenie w dziedzinie programów UE i partnerów UE, wiesz już, jak trudno jest zarządzać i znaleźć odpowiednich partnerów, aby dodać do swojego konsorcjum.

Istnieją oczywiście sposoby na znalezienie projektów, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom oraz partnerów, którzy będą w stanie wesprzeć Ciebie i Twój pomysł. Możesz zacząć od szukania katalogów, które dostarczą Ci tych informacji.

Katalogi są zawsze dobrym wyborem podczas wszelkiego rodzaju poszukiwań. A katalog programów UE może z pewnością zaoszczędzić Ci wiele czasu i wysiłku.

Wykorzystaj odpowiednie narzędzia, aby znaleźć swoich partnerów

W 2015 roku Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości opracował katalog EUcalls, aby pomóc aspirującym naukowcom i partnerom z UE, znaleźć programy i zaproszenia , które najbardziej im odpowiadają, a także partnerów, którzy pomogą im w realizacji ich pomysłów.

EUcalls jest katalogiem regularnie aktualizowanym, bezpłatnym i gotowym do odpowiedzi na Twoje potrzeby znalezienia odpowiednich partnerów dla Twoich projektów oraz, oczywiście, odpowiednich projektów, o które możesz się ubiegać. Nawet, być może, aby stać się częścią czyjegoś konsorcjum dla jego propozycji projektu. Jest to rodzaj narzędzia, które może pomóc zarówno nowym i aspirującym naukowcom, jak i doświadczonym partnerom w dziedzinie programów UE.

Łatwa w użyciu strona EUcalls zapewnia dostęp i informacje na temat wszystkich aktualnych zaproszeń do składania wniosków, do których można się zgłosić. Zgłaszając swoje zainteresowanie, skontaktują się z Tobą inne organizacje zainteresowane tym samym zaproszeniem. Celem będzie nawiązanie współpracy i rozpoczęcie pisania wniosku. Jednocześnie możesz sprawdzić, jakie organizacje zgłosiły zainteresowanie zaproszeniem, które masz na oku, i skontaktować się z nimi, aby rozpocząć przyszłą współpracę.

Zapisując się do EUcalls lub jakiegokolwiek innego równoważnego katalogu, natychmiast umieszczasz swoje nazwisko na zewnątrz. Kontaktując się z partnerami, którzy są bardziej doświadczeni od Ciebie w finansowaniu z UE, będziesz mógł natychmiast zacząć tworzyć swój wniosek i ubiegać się o finansowanie, które pomoże Ci przeprowadzić badania i wprowadzić Twój pomysł w życie.

Istnieje wiele różnych zmiennych, które mogą przyczynić się do stworzenia udanego wniosku i zdobycia funduszy unijnych potrzebnych do realizacji Twojego pomysłu badawczego - doświadczenie partnerów, kraj pochodzenia wnioskodawcy i oczywiście wartość samego pomysłu. Wiarygodne konsorcjum może pomóc Ci ukształtować Twój pomysł w taki sposób, który zagwarantuje Ci finansowanie. Dlatego też znalezienie doświadczonych partnerów powinno być Twoim priorytetem numer jeden.

Znajdź program UE, który Cię interesuje, aplikuj na konkurs, który może wesprzeć Twój pomysł, znajdź wiarygodnych, doświadczonych partnerów i zacznij pracować nad swoim wnioskiem. Z właściwymi wskazówkami i dobrymi fundamentami od bardziej doświadczonych partnerów w dziedzinie projektów unijnych, otrzymasz fundusze unijne, których potrzebujesz, aby przeprowadzić badania, które mogą pomóc Ci dokonać zmian.

BĄDŹ NASZYM PARTNEREM

Zobacz również