
Erasmus+ Finansowanie: 8 Wskazówki dotyczące składania wniosków w 2021 r.
Ryzyko jest najgłębszą istotą każdej działalności. Opracowując pomysł na start, nigdy nie będziemy w stanie stwierdzić na pewno, czy się uda, czy nie. Tak, możemy przeprowadzić dokładne badanie rynku, konsumentów i konkurencji, dokonać zmian na etapie planowania, a nawet połączyć sztuczną inteligencję, tak aby system ocenił ewentualną rentowność naszego przedsiębiorstwa. Jednak 100% gwarancja sukcesu istnieje tylko w idealnym obrazie świata - to znaczy, że w ogóle nie istnieje. Jedynym sposobem na relatywne zabezpieczenie swojego biznesu przed porażką jest pozyskanie wsparcia inwestorów, mentorów, a także skorzystanie z wyspecjalizowanych programów finansowania biznesu. W tym artykule będziemy mówić o jednej z tych możliwości, a mianowicie o programie finansowania biznesu Erasmus+.
Czym jest program Erasmus+?
Erasmus+ to program rozwoju i finansowania początkujących przedsiębiorców. Zasadniczo, projekty wspierane przez program mają wartość edukacyjną, naukową i kulturalną. Finansowanie tych projektów daje szansę postępowej młodzieży europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w Unii Europejskiej poprzez inwestycje, a także wymianę doświadczeń z odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami.
Kto ma prawo do składania wniosków
Jest tu dość delikatny punkt - każdy uczestnik programu działa poprzez swojego przedstawiciela, czyli organizację, która wspiera jego projekt. Zasady finansowania startupów, kiedy można rozwijać swój pomysł na Kickstarter, nie mają tu zastosowania. W tym przypadku pracujesz w jednym pakiecie w swojej organizacji, na przykład na uczelni wyższej, jeśli jest to projekt studencki lub firma, która zatrudniła cię jako praktykanta.
Wskazówki dotyczące uzyskania finansowania z programu Erasmus +
Więc, jak masz szansę na rozwój w ramach tego programu? W zasadzie, wszystko jest całkiem proste. Przy okazji, tutaj można pobrać pełny przewodnik.
Zatwierdzić swój pomysł
Oczywiście, zanim twój pomysł ujrzy świat, musisz się upewnić, że jest on realny. I tutaj musisz zastosować prawdziwe podejście biznesowe i analizować rynek z matematyczną precyzją. Istnieje kilka podejść ekonomicznych, które pozwalają na walidację idei na etapie jej rozwoju. Na przykład, są to analiza PEST lub SWOT, Model Pięciu Sił, Design Thinking i inne. I dopiero po upewnieniu się, że Twój pomysł na biznes jest obiecujący, narysowaniu dokładnego portretu grupy docelowej i przemyśleniu wstępnych metod uruchomienia i rozwoju, możesz przejść do następnego etapu.
Napisz białą księgę
Projekt, który istnieje tylko w twojej głowie, tak naprawdę nie istnieje. Dlatego musisz sporządzić dokument, który od początku do końca opisze ideę twojego przyszłego biznesu. W języku startupów dokument ten nazywany jest białą księgą, a w tym przypadku jest to również to, czego potrzebujesz. Jest to dokument, który stworzy pierwsze wrażenie na temat Twojego projektu i udowodni potrzebę jego finansowania. Z reguły biała księga zawiera wyczerpujące informacje o projekcie - od momentu powstania pomysłu do wstępnego biznesplanu, uwzględniającego wszystkie ryzyka, a także ocenę finansów niezbędnych do jego realizacji.
Przejdź przez Rejestrację na Platformie
Tu jest miejsce, na którym musisz się zarejestrować. W tym miejscu nie należy napotykać na trudności - wystarczy być ostrożnym i postępować zgodnie z instrukcjami.
Zdobądź kod rejestracyjny uczestnika
Po zakończeniu procesu rejestracji w programie Erasmus+ otrzymasz automatycznie specjalny kod, który będzie obowiązywał do momentu podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej Twojego projektu i do momentu zakończenia Twojego udziału w programie. Kod ten służy jako główny identyfikator uczestnika programu.
Wyślij swój projekt
Teraz przechodzimy do najbardziej krytycznej części - musisz złożyć wniosek. Należy pamiętać, że zgłoszenia są przyjmowane tylko za pośrednictwem osobistego profilu członka i tylko online. Bądź bardzo ostrożny przy wypełnianiu aplikacji, ponieważ każde z Twoich działań będzie ściśle ograniczone w czasie.
Uzyskaj informację zwrotną
Po złożeniu wniosku zostanie on przedłożony do rozpatrzenia. Procedura oceny jest złożona, ponieważ każdy czynnik będzie brany pod uwagę - od poprawności wypełnienia formularza zgłoszeniowego do potencjalnej opłacalności Twojego pomysłu. W tym momencie powinieneś przygotować się do oczekiwania. Ponadto, bądź przygotowany na to, że zostaniesz poproszony o podanie dodatkowych informacji dotyczących Twojego projektu Erasmus+ - ale tylko tych danych, które nie zmienią pierwotnej istoty Twojego pomysłu. A jeśli po tym etapie uzyskasz zgodę, to możemy Ci tylko pogratulować sukcesu.
Dokonaj usprawnień
Może się jednak zdarzyć, że otrzymasz dodatkowe komentarze i sugestie dotyczące Twojego projektu. A wtedy Twoim zadaniem jest dokonanie odpowiednich zmian, wysłuchanie opinii ekspertów i ponowna próba.
2020 Finansowanie - co musisz wiedzieć
Więc, w końcu, doszliśmy do najważniejszej kwestii - kwestii pieniędzy. Oczywiście oczywiste jest, że każde euro, o które Państwo proszą, powinno być uzasadnione realnymi wskaźnikami Państwa biznesplanu. A to oznacza dodatkową potrzebę bardzo dokładnych badań przed rozpoczęciem procesu ubiegania się o finansowanie projektu.
Jeśli chodzi o rzeczywiste liczby, to w 2020 roku maksymalne możliwe finansowanie programu Erasmus+ nie może przekroczyć 500 000 euro. Ponadto, jeśli ściągnąłeś przewodnik, to możesz znaleźć wszystkie subtelności i pułapki dotyczące finansowania projektów, ponieważ program przewiduje dość elastyczne warunki inwestowania i otrzymywania płatności w każdym indywidualnym przypadku.
Wniosek
Więc, jak widzisz, nie wszystko jest takie proste z programem Erasmus +. Pomysł stworzenia własnego startupu i poszukiwania niezależnego finansowania wydaje się o wiele bardziej zrozumiały i przystępny cenowo. Nie zapominajmy jednak, że celem programu jest przede wszystkim rozwój europejskiego biznesu, a wymogi te nigdy nie były wolne od biurokratycznej biurokracji. A w każdym razie, stara zasada, że trzeba pukać, aby drzwi się otworzyły, nadal obowiązuje w tym przypadku.
Zobacz również
-
26 stycznia 2021
3 sposoby, w jakie AR pomaga generować leady
26 stycznia 2021Umiejętności miękkie. Miejsce pracy nowej ery.
26 stycznia 2021672,5 mln EUR na instrument na rzecz odbudowy i...
26 stycznia 2021Cztery strategie osiągania organicznego wzrostu...
Kategorie
Projekty krajowe
Dotacje UE
Wnioski unijne
Inne