Najlepsze akceleratory startupów: Droga do akceleracji startupów

Nie jest tajemnicą, że startupy wymagają wiele wytrwałości i hartu ducha, aby rozpocząć swoją podróż biznesową i wygenerować jakieś przychody. Niektóre z nich odnoszą sukces, podczas gdy inne tracą swoją iskrę niemal natychmiast z powodu braku funduszy i umiejętności zarządzania biznesem. Akceleratory startupów oferują pomocną dłoń, aby wzmocnić pozycję przedsiębiorców i pomóc im w rozwoju ich biznesu, poświadczając, że mają solidne podstawy, aby iść naprzód.

Akceleratory startupów zapewniają startupom opiekę mentorską i wystarczające finansowanie, aby rozpocząć działalność i pomóc zmaterializować ich wizję. Jednak, aby zostać wybranym przez akcelerator, Twoja firma musi mieć silny plan, wykazywać znaczny potencjał wzrostu oraz oferować coś unikalnego i wartościowego. Jeśli nie uda Ci się przedstawić solidnego obrazu swoich celów biznesowych, możesz nigdy nie osiągnąć sukcesu.

Po opracowaniu atrakcyjnego rynkowo biznesplanu, trzeba go dostarczyć do właściwego akceleratora startupów, a my zamierzamy Ci w tym pomóc. W tym poście szczegółowo opisaliśmy najlepsze globalne akceleratory startupów, które możesz wziąć pod uwagę.

Są to:

Y Combinator

Y Combinator jest prekursorem w społeczności akceleratorów startupów i oferuje nieporównywalne wyniki dla oportunistów, którzy chcą osiągnąć sukces w świecie biznesu. Każdego roku grupa zdolnych startupów otrzymuje inwestycję w wysokości $125k, aby rozpocząć swoją podróż biznesową, a YC bierze 7% udział w ich kapitale.

To jest dedykowany do pomocy przedsiębiorcom wspinać się po drabinach sukcesu i osiągnąć ich dolnej linii biznesowej poprzez współpracę z startupów przez trzy miesiące. Jeśli to nie wystarczy, aby Cię przekonać, to może powinniśmy rzucić trochę światła na ich portfolio - YC współpracował z kilkoma znanymi startupami, które stały się natychmiastowymi hitami, takimi jak Airbnb, Coinbase, Dropbox, Heroku i wiele innych.

500 Startupów

Z ponad 2400 projektami startupowymi w około 75 krajach, 500 Startups jest uważane za najbardziej aktywny globalny akcelerator dzięki swojej ogromnej puli sieci i połączeń na całym świecie. Niektóre z godnych uwagi firm, które zostały sfinansowane przez 500 Startups to Udemy, Canva i Credit Karma. Przez lata 500 Startups zgromadziło imponujące portfolio i jest częścią kilku szybko rozwijających się firm technologicznych na całym świecie.

Techstars

Techstars wyróżnia się spośród innych graczy w społeczności akceleratorów ze względu na swoje godne pochwały i pouczające zasoby mentorskie. Jego celem jest napędzanie wzrostu i doskonałości w społeczności biznesowej poprzez uznanie różnorodnych jednostek na całym świecie i stał się latarnią nadziei dla niedoreprezentowanych społeczeństw.

Techstars jest zdeterminowany, aby pomóc tym zróżnicowanym grupom wzmocnić innowacje i wyniki, czy to mikro, małe lub średnie, ich misją jest podniesienie i wzmocnienie inicjatyw, więc są one gwarantowane, aby przewyższyć innych na rynku. Firma posiada połączenia z cennymi zasobami na całym świecie, aby zapewnić specjalistyczną opiekę mentorską dla startupów.

Firma zarządzająca finansami, doradztwo w zakresie zarządzania projektami, firma programistyczna, agencja marketingowa i wiele innych to tylko niektóre z zasobów, z którymi Techstars współpracuje, aby pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu!

Plug and Play

Plug and Play jest mistrzem w pielęgnowaniu innowacji i pomaganiu w łączeniu startupów z cenionymi korporacjami, aby budować ich rurociąg klientów. Zainwestował w 250 nowych startupów w 2019 roku i zebrał niesamowitą kwotę 7 miliardów dolarów od firm portfelowych. Dzięki połączeniom w ponad 30 lokalizacjach na całym świecie, ich programy akceleracyjne mogą pomóc startupom przeniknąć na konkurencyjny rynek i zdobyć znaczących współpracowników.

MassChallenge

Położony w Stanach Zjednoczonych, MassChallenge ma programy na całym świecie i specjalizuje się w przyspieszaniu wykwalifikowanych startupów w celu rozszerzenia nieszablonowych innowacji i strategii. Ich programy są głęboko oparte na Fintech i Health Tec, więc przedsiębiorcy mogą zanurzyć się w odżywczych interakcji i doświadczonych biznesmenów, aby rozwijać swoje linki. Do tej pory wygenerowała ponad 3 miliardy dolarów przychodu i stworzyła około 157 000 miejsc pracy.

SSOV

SOSV jest szalenie popularny ze względu na swoje programy akceleratora nasion w Food tech i biotechnologii i ma konfiguracje laboratoryjne w czasie rzeczywistym, aby utorować drogę do projektowania produktów i wynalazczości. Co roku inwestuje w 150 firm, a poprzez intensywne, trwające od trzech do sześciu miesięcy programy inkubacyjne, umożliwia przedsiębiorcom uwolnienie ich pełnego potencjału. SOSV jest również jednym z głównych sponsorów firm prowadzonych przez kobiety i z dumą twierdzi, że wdraża cele zrównoważonego rozwoju ONZ do swojego modelu biznesowego.

Startupbootcamp

Startupbootcamp sięga daleko i szeroko, od Amsterdamu po Dubaj; oferuje aspirującym przedsiębiorcom bezpośredni dostęp do globalnej sieci korporacji, doradców, mentorów i rewolucjonistów, którzy mogą pomóc przekształcić Twój biznes w złoto. Podsumowując, sfinansowali ponad 800 startupów, z których 42% jest prowadzonych przez kobiety i stworzyli ponad 4000 miejsc pracy. Są łatwo dostępne, aby rozszerzyć swoją wiedzę i przyspieszyć zarówno wczesne, jak i ugruntowane startupy, które chcą udoskonalić swoje wewnętrzne operacje i zdobyć nowe wskazówki.

Fundusz Rozwoju Inicjatyw Internetowych (IIDF)

Ten rosyjski venture capital oferuje inwestycje w wysokości od 2,5 mln do 324 mln rubli dla korporacji technologicznych na wczesnym etapie rozwoju, aby zapewnić im ostateczne wsparcie finansowe i wiedzę branżową. IIDF pomógł wielu rosyjskim startupom znaleźć swoją pozycję na rynku i zmaksymalizować ich potencjał, oferując wyjątkową wiedzę biznesową w celu wzmocnienia ich strategii operacyjnych. Każdego roku ponad 4000 startupów bierze udział w programie preakceleratora online, a ponad 20 000 uczestniczy w warsztatach, konferencjach i innych wydarzeniach, podczas których dowiadują się o swoich projektach.

Wayra

Wayra jest znana z tego, że skaluje startupy i jest w tym bardzo dobra. Zapewnia niezrównane możliwości rozwoju biznesu poprzez połączenia, finansowanie i dogłębne doradztwo biznesowe. Ta wiodąca firma akceleracyjna jest powiązana z Telefonicą, która posiada ekosystem kontaktów i partnerów w 15 krajach. Ponadto, Wayra szczyci się tym, że 45% jej projektów jest prowadzonych przez kobiety.

Start-Up Chile

Start-Up Chile jest uznawany za jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych programów akceleracyjnych na świecie. Został on utworzony przez rząd Chile, aby wzmocnić pozycję utalentowanych przedsiębiorców i przenieść ich biznes na wyższy poziom. Start-Up Chile przyjmuje firmy, które wykazują potencjał, a jego duże portfolio przyciąga od 200 do 250 firm każdego roku. Dziś ten wiodący akcelerator działa na rzecz zachowania Chile jako wzorcowego ośrodka modernizacji technologicznej, aby pielęgnować lokalną gospodarkę.

W skrócie

Kiedy aplikujesz do programu akceleratorowego, istnieje kilka czynników, na podstawie których Twoja aplikacja i pomysł na biznes są sprawdzane, aby zobaczyć, czy istnieje potencjał do osiągnięcia sukcesu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Społeczność akceleratorów jest bardzo konkurencyjna, dlatego przedsiębiorcy muszą mieć solidną i przyciągającą uwagę koncepcję biznesową, która może się szybko skalować. Wyżej wymienione akceleratory są wyjątkowe w tym, co robią i posiadają moc rewolucjonizowania startupów poprzez dostarczanie im kombinacji istotnych składników, które mogą podnieść ich potencjał biznesowy.


Autor Bio:

Arslan Hassan jest inżynierem elektrykiem z pasją do pisania, projektowania i wszystkiego, co związane z technologią. Jego wykształcenie w dziedzinie technicznej dało mu możliwość pisania na wiele tematów. Od czasu do czasu pisze artykuły na bloga Dynamologic Solutions.

Zobacz również