Historie sukcesu młodych zielonych przedsiębiorców

Społeczeństwo musi kultywować świadomość ekologiczną, w przeciwnym razie ludzkość zabije planetę. Większość krajów świata troszczy się o to, aby ich firmy były przyjazne dla środowiska i zmniejszały szkody, jakie wyrządzają naszej planecie. Wiele międzynarodowych przedsiębiorstw włączyło nawet te kryteria do swojej strategii rozwoju.

Zielona przedsiębiorczość jest koncepcją, która zakłada szacunek dla środowiska i pragnienie bycia przyjaznym dla środowiska, co powinno być odzwierciedlone w każdej decyzji i w każdym działaniu. Koncepcja ta sprawdza się doskonale, więc oto przykłady historii sukcesu dla Twojej inspiracji.

Produkty odnowione

W 1995 roku Arcencial założył w Libanie Boutique Sociale, którego celem było odnawianie ubrań w celu dalszej ich sprzedaży po niskich cenach. Sklepy przyjmowały ubrania i buty jako darowiznę, naprawiały je, dawały im nowe życie i sprzedawały po bardzo niskich cenach. W ten sposób firmie udało się zmniejszyć ilość odpadów i dać możliwość ludziom w potrzebie kupowania ubrań po przystępnych cenach.

Ekologiczna zbiórka odpadów

Badania dowodzą, że zbiórka odpadów jest szkodliwa dla środowiska, ponieważ powoduje zużycie miliardów litrów oleju napędowego. W 2003 roku została założona firma Bigbelly Solar. Głównym celem firmy było zmniejszenie ilości odpadów powstających podczas zbiórki. Zaczęto używać systemu zasilanego energią słoneczną i zmniejszono ilość kursów do wywozu śmieci. W rezultacie zmniejszyły się emisje szkodliwych substancji, a zbiórka odpadów w mniejszym stopniu szkodzi środowisku.

Wiedz, co jesz

Profesor Dara O'Rourke stworzyła darmową aplikację i stronę internetową o nazwie GoodGuide, która pokazuje użytkownikom, które produkty są naprawdę dobre dla środowiska. Strona zawiera ocenę produktów gospodarstwa domowego, które można znaleźć wszędzie. Aplikacja skanuje kod kreskowy na opakowaniu i informuje konsumenta, czy wszystkie składniki danego produktu spełniają normy bezpieczeństwa i czy są przyjazne dla środowiska.

Dla eko-rolników

Przykładów przedsiębiorstw, które produkują eko nasiona, nawozy itp. jest mnóstwo. Jednym z dobrych przykładów jest Uncle Jim's Worm Farm, która hoduje robaki do kompostowania i sprzedaje je rolnikom, którzy chcą uprawiać ekologiczne warzywa i owoce. Istnieją również firmy, które same produkują kompost i sprzedają go razem z workami ekologicznej ziemi.

To tylko kilka przykładów udanych zielonych przedsiębiorców. Mam nadzieję, że są one inspirujące i zmotywują Cię do stworzenia własnego zielonego przedsiębiorstwa.

Zobacz również