III Spotkanie ponadnarodowe w ramach projektu "Europejczycy na międzykulturowym rynku pracy"
W dniach 8 - 12 września 2014 r. w Larissie w Grecji odbyło się trzecie spotkanie ponadnarodowe projektu europejskiego "Europejczycy na międzykulturowym rynku pracy " w ramach partnerstwa edukacyjnego GRUNDTVIG europejskiego programu "Uczenie się przez całe życie".
Na początku spotkania polski zespół zaprezentował zintegrowany materiał pomocniczy do Learning Seminars, jaki powstał w wyniku badań wtórnych partnerów w poszczególnych krajach. Materiał ten będzie wykorzystywany przez każdego z partnerów jako materiał pomocniczy przy materializacji seminariów szkoleniowych Learning.
Następnie zespół z Rumunii przedstawił szczegółową prezentację metodologii wdrażania seminariów szkoleniowych. Zgodnie z metodologią seminaria zostaną przeprowadzone w okresie październik 2014 - luty 2015 i weźmie w nich udział 15 osób bezrobotnych.
Partnerzy odwiedzili wiejską spółdzielnię kobiet znajdującą się w gminie Elassonas. Głównym zagadnieniem wizyty była Spółdzielnia Kobiet jako alternatywa dla bezrobocia oraz parametry przedsiębiorczości kobiet wiejskich.
Odbyła się również wizyta kulturalna w Meteorze. Metéora to jeden z największych i najważniejszych kompleksów klasztorów prawosławnych w Grecji. Sześć klasztorów zbudowanych jest na naturalnych filarach skalnych z piaskowca, na północno-zachodnim skraju Równiny Tesalskiej w pobliżu rzeki Pineios i gór Pindus, w środkowej Grecji.
Zdjęcia:
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną.
Zobacz również
-
17 września 2022
Sztuczna inteligencja i zarządzanie migracją
17 września 2022Jak zarządzanie wiedzą może pomóc w poprawieniu...
17 września 2022Ponowne określenie europejskich priorytetów w...
17 września 2022How Reducing School Dropouts can Increase Youth...
Kategorie
Projekty krajowe
Dotacje UE
Wnioski unijne
Inne